X Edycja Turnieju Młoda Krew Ratuje Życie 2013 | Radio Preska

X Edycja Turnieju Młoda Krew Ratuje Życie 2013

”Kolejny sukces SPORTOWEJ

W dniu 12 września 2013 w Sali Herbowej Urzędu Marszałkowskiego w Opolu odbyło się uroczyste podsumowanie X Edycji Ogólnopolskiego Turnieju Szkół Ponadgimnazjalnych, Policealnych i Pomaturalnych oraz Uczelni Wyższych w Honorowym Krwiodawstwie ph. „Młoda Krew Ratuje Życie”, organizowanym przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa  i Krwiolecznictwa  w Opolu oraz Opolski Oddział  Polskiego Czerwonego Krzyża.

Dzięki zaangażowaniu uczniów naszej szkoły (ponad 20 litrów oddanej krwi!) oraz opiekunów wolontariatu nasza szkoła zdobyła w nim I miejsce w kategorii ‘najlepsza promocja honorowego krwiodawstwa’. Warto nadmienić, iż w turnieju wzięło udział 30 szkół ponadgimnazjalnych  z regionu opolskiego. Nagrodę w postaci odtwarzacza DVD Blu-ray 3D, pamiątkowego pucharu i dyplomu odbierali przedstawiciele krwiodawców: Marcin Rak i Tomasz Porażka wraz z opiekunem Jackiem Wiśniewskim. O randze turnieju świadczy m.in. patronat honorowy, który w tym roku sprawowali: Wojewoda Opolski, Kuratorium Oświaty w Opolu, Prezydent Miasta Opola oraz Marszałek Województwa Opolskiego.

W poprzednich edycjach Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Praszce zajął odpowiednio: pierwsze i trzecie miejsce w tej samej kategorii. Dziękujemy serdecznie naszym krwiodawcom, szczególnie że część z nich opuściła już mury szkoły. Dziękujemy również wszystkim nauczycielom i wychowawcom, którzy z dużym zaangażowaniem wspierali nasze akcje.

Gorąco zachęcamy wszystkich pełnoletnich uczniów naszej szkoły do udziału w kolejnej edycji tego turnieju. Pierwsza akcja oddawania krwi już 10 października !!!

Zapraszamy do galerii gdzie można zobaczyć pamiątkowe zdjęcia z ceremonii wręczania nagród.

Galeria zdjęć pod tym linkiem >> GALERIA <<

Możliwość komentowania została wyłączona.