wrzesień, 2015 | Radio Preska

Archive for wrzesień, 2015

Szczęśliwy numerek

pitr_red_arrows_set_4Przypominamy o działającym na naszej stronie
i zatwierdzonym przez dyrekcję szkoły o tzw. „Szczęśliwym Numerku”, która pozwala na zwolnienie
z pytania przez cały dzień. Numerek jest codzienny aktualizowany i można go sprawdzić po godzinie 7:oo

Kciuk dla pierwszej pomocy!

Prosimy was o wsparcie w ogólnopolskiej akcji logo_pck, mającej na celu promowanie pierwszej pomocy. Im więcej osób włączy się w działanie tym więcej fantomów do nauki RKO uda nam się pozyskać. Akcja jest prosta – wystarczy wykonać zdjęcie z „podniesionym kciukiem na tak”, wysłać na pod wskazany >>adres<< i zaznaczyć Opolski Odział Okręgowy PCK:

Przechwytywanie

Główne zasady to:
– Konto na Facebooku
– Maksymalna wielkość zdjęcia to 1,5 MB
Caly regulamin dostępny pod adresem: www.like4firstaid.pl/docs/regulamin.pdf

Województwo, które doda najwięcej zdjęć, będzie miało szanse otrzymać sprzęt szkoleniowy. Akcja trwa do 3 października.

Pierwsza w tym roku akcja krwiodawstwa

Już 15.10.2015r. pierwsza w tym roku szkolnym akcja krwiodawstwa.
Zapraszamy wszystkich chętnych pełnoletnich uczniów, absolwentów oraz dorosłych do wzięciGive-blooda udziału.
Liczy się tak naprawdę każda kropla!

Kolejne terminy (o których będziemy sukcesywnie przypomninać):

17.12.2015r.
18.02.2016r.
14.04.2016r.

#StopMowieNienawisci

Stop mowie nienawiści, stop dyskryminacji, stop słowom, które ranią.

>>Dołącz do akcji<< i pokaż innym, że jesteś przeciw.

Powiedz #StopMowieNienawisci

XII Edycja Turnieju Młoda Krew Ratuje Życie 2015

”Kolejny sukces SPORTOWEJ

W dniu 3 września 2015 w Sali Herbowej Urzędu Marszałkowskiego w Opolu odbyło się uroczyste podsumowanie XII Edycji Ogólnopolskiego Turnieju Szkół Ponadgimnazjalnych, Policealnych i Pomaturalnych oraz Uczelni Wyższych w Honorowym Krwiodawstwie ph. „Młoda Krew Ratuje Życie”, organizowanym przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa  i Krwiolecznictwa  w Opolu oraz Opolski Oddział  Polskiego Czerwonego Krzyża.

Dzięki zaangażowaniu uczniów naszej szkoły oraz opiekunów wolontariatu nasza szkoła zdobyła w nim IV miejsce w kategorii ‘najlepsza promocja honorowego krwiodawstwa’. Warto nadmienić, iż w turnieju wzięło udział 30 szkół ponadgimnazjalnych  z regionu opolskiego. Nagrodę w postaci zaproszeń do Parku Nauki i Rozrywki w Krasiejowie i pamiątkowego dyplomu odbierali przedstawiciele krwiodawców: Katarzyna Tołoknów i Bartek Stańczyk wraz z opiekunem Jackiem Wiśniewskim. O randze turnieju świadczy m.in. patronat honorowy, który w tym roku sprawowali: Wojewoda Opolski, Kuratorium Oświaty w Opolu, Prezydent Miasta Opola oraz Marszałek Województwa Opolskiego.

W poprzednich edycjach Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Praszce zajął odpowiednio: pierwsze i trzecie miejsce w tej samej kategorii. Dziękujemy serdecznie naszym krwiodawcom, szczególnie że część z nich opuściła już mury szkoły. Dziękujemy również wszystkim nauczycielom i wychowawcom, którzy z dużym zaangażowaniem wspierali nasze akcje.

Gorąco zachęcamy wszystkich pełnoletnich uczniów naszej szkoły do udziału w kolejnej edycji tego turnieju.

Zapraszamy do galerii (>>TUTAJ<<) gdzie będzie można zobaczyć pamiątkowe zdjęcia z ceremonii wręczania nagród.

Kiermasz książek i podręczników

W dniach 8.09.2015 ~ 11.09.2015 (wtorek~ piątek) w godz. 9.00 ~ 12.00 w świetlicy szkolnej odbędzie się kiermasz podręczników. Wszystkich serdecznie zapraszamy, kupujących, jak i sprzedawców 😀

Zapraszamy!

kiermasz-podrecznikow