czerwiec, 2014 | Radio Preska

Archive for czerwiec, 2014

Uroczyste zakończenie roku szkolnego odbędzie się w piątek (27.06.2014r.)
o godz. 10:00 na Placu Apelowym 🙂

1338594142zdalem

NAJNOWSZE NEWSY

Miło nam poinformować, że uczeń klasy I MI Damian Czarny, zajął I miejsce w I Opolskim Konkursie Historycznym „”Jestem Polakiem i kocham swój kraj”. Gratulujemy!

W dniu 10.06.2014 roku 26 uczniów naszej szkoły wzięło udział w Gali Nowoczesnego Patriotyzmu w Krakowie.

10391036_335521529906187_1955077136057592134_n

Młodzieżowi Burmistrzowie Praszki wzięli udział w spotkaniu autorski z Kazimierzem Staszewskim z zespołu KULT. Spotkanie odbyło się w Bibliotece Miejskiej w Wieluniu i było po prostu KULTOWE! Dziękujemy rówież panu Krzysztofowi Pietrzyńskiemu – Sekretarzowi Miasta i Gminy Praszka za doskonałą organizację i świetną współpracę

ZDJĘCIA ZE SPOTKANIA TUTAJ
RELACJA ZE SPOTKANIA TUTAJ

PODZIĘKOWANIA
Uczniowie ZSP i p. Aleksandra Mirowska szczerze i gorąco dziękują panu Mirosławowi Dylong, Wiesławowi Dziodzio i Witoldowi Strzeleckiemu za finansowe i duchowe wsparcie prac przy porządkowaniu praszkowskiej ciufci. Dziękujemy!

uscisk-dloni

Monika Michnik walczy o stypendium!

Pomóżcie Monice w walce o stypendium.
Wystarczy, że wejdziecie raz dziennie w podany link:

Nic trudnego i tak niewiele, a może pomóc sporo. Każde odwiedziny to punkty dla Moniki dzięki którym może zdobyć upragnione stypendium.
To jak? Pomożecie 😀

Przechwytywanie

VI Praszkowska Biesiada Świętojańska

biesada 1   biesada 2

Oddawanie krwi 09.06.2014

Relacja z oddawanie krwi z dnia 19.06.2014 dostępna pod tym linkiem:

DSC_0022 (Kopiowanie)

Akademia Nowoczesnego Patriotyzmu

Zapraszamy wszystkich do głosowania na naszą szkołę w projekcie „”Akademia Nowoczesnego Patriotyzmu” realizowanego przez Klub Jagielloński dzięki strategicznemu partnerstwu z Fundacją PKO BP.

yt

Nasi Laureaci

Mamy zaszczyt poinformować, iż uczennica naszej szkoły Donata Kurdyś otrzymała I miejsce oraz Daniel Krzemiński otrzymał II miejsce w konkursie pn. „”Uzależnienia, a ich wpływ na mój przyszły zawód?”, a uczennica Edyta Janas otrzymała I miejsce w konkursie pn. „”Czy jestem osobą przedsiębiorczą?”. Obydwa turnieje organizowane zostały przez Młodzieżowe Centrum Kariery. Serdecznie Gratulujemy 😀 !

MCK_LOGO

Nieś pomoc ~ masz ją we krwi

Informujemy, że dn. 09.06.2014r. (poniedziałek) od godz. 9:00
w sali nr 7 odbędzie się piąta z kolei w tym roku akcja krwiodawstwa.

Zapisy u przewodniczących klas.

Spotkanie organizacyjne odbędzie się 06.06 (piątek) w sali 45 na długiej przerwie (10:25).

PAMIĘTAJ, TY TEŻ MOŻESZ URATOWAĆ KOMUŚ ŻYCIE !

Leszek Gędek nowym Młodzieżowym Burmistrzem Praszki

Leszek Gędek został nowym Młodzieżowym Burmistrzem Praszki. Aby pokonać pozostałą trójkę kandydatów, musiał przygotować kampanię, mieć nienaganną prezentację oraz odpowiedzieć na pytania komisji. Jaki program wyborczy zaprezentował młody burmistrz?

– Podstawą mojego programu jest stworzenie ścieżki edukacyjnej, która będzie prowadzona przez wszystkie zabytki gminy Praszka. Ta ścieżka ma pobudzić ruch turystyczny w gminie a przez to zwiększyć atrakcyjność gminy dla inwestorów i pobudzić działalność lokalną czy to Lokalnych Grup Działania czy to społeczności lokalnych.

Aleksandra Mirowska, nauczyciel WOS-u i historii w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Praszce:

– Wybory to owoc współpracy ze Stowarzyszeniem Horyzonty z Opola, a po drugie to można powiedzieć tradycja, ponieważ bierzemy już po raz kolejny udział w tych wyborach, pierwszy raz są one organizowane u nas. Było 4 kandydatów, komisja była niezależna ponieważ w jej skład wchodzili przedstawiciele Stowarzyszenia, sekretarz gminy i dyrektor naszej szkoły. Decydujący głos miała pani przewodnicząca, która reprezentowała Horyzonty – to oni zdecydowali kto wygrywa. Pod uwagę brali szereg różnych czynników, prezentacje, kampanie wyborczą oraz odpowiedzi na pytania, które przygotowała komisja. Stawiamy tutaj na program, pomysły, znajomość Praszki.

Wiceburmistrzem została Maria Mateja

DSCF2559 DSCF2556 DSCF2554 DSCF2553 DSCF2552 SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC

Źródło: